Tips: "The Government should create, issue, and circulate all the currency and credits needed to satisfy the spending power of the Government and the buying power of consumers. By the adoption of these principles, the taxpayers will be saved immense sums of interest. Money will cease to be master and become the servant of humanity." - Abraham Lincoln (February 12, 1809 – April 15, 1865, the 16th President of the United States, serving from March 1861 until his assassination in April 1865) |
|
|
 Senior Medlem
Poster: 192
   
| Sliter litt med spor fra 60csx.
Når jeg bruker gps på turer lager jeg spor som overføres til pc. Ofte er sporloggen delt opp i flere spor under samme turen selv om turen går sammenhengende, og gps er på hele tiden. er dette normalt?
Dette er ikke noe problem for jeg kan bare skjøte sammen sporene i MapSours og lagre. Problemet er bare at når jeg lager sporet i gpx format og overfører til SporSim så er sporene delt igjen. I SportSim har jeg ikke funnet noen funksjon som lar meg skjøte sporene slik at de vises i rett rekkefølge. Noen som har tips ?? | |
| |
 Senior Top Team
Poster: 7541
    Lokasjon: © Navigate3D.no | GPSm starter et nytt spor hver gang den mottar for svake satellitt signaler til å beregne posisjon, f.eks. hvis de fleste satellittene skjermes av noe eller GPSm slås av og på.
Jeg har en database med to spor som har oppstått fordi GPSen slo seg av underveis på en tur. Jeg satte sammen sporene i et nytt spor i MapSource, lagra databasen med alle tre sporene i gpx format, leste denne inn i Sportsim og kunne velge blant alle tre sporene, både de to halve og det hele sporet. Det ser ut til å fungere bra på denne måten.
Sykkelsesongen er i gang, over påske  | |
| |
 Senior Medlem
Poster: 192
   
| Ja det stemmer. I slike tilfeller får man tre spor, og for å simulere turen må man da starte alle tre sporene i forskjellige farger. Det andre sporet tar over der det hørste slutter, osv. Hadde vært ønskelig å få satt de tre sporene sammen slik at man får bare et spor og en farge, men ser ikke ut som om det finnes noen mulighet for dette.
Jeg har sendt mail til SportSim, så får vi høre hva de sier.
Ja, sykkelsessongen er i gang igjen. (Den sluttet vel egentlig aldre, man bare bytter sykkel). Ble 4 mil i går, 6,5 i dag og så blir det vel noen mil i morgen, før det er meldt dårlig vær igjen. Er greit med en hviledag også, bare det ikke blir for mange av de
Fortsatt god påske.  | |
| |
 Senior Top Team
Poster: 7541
    Lokasjon: © Navigate3D.no | Jeg mener det skal bli ett spor med en farge på denne måten:
Utgangspunkt: 2 spor, splittet
MapSource: Sett dem sammen i ett nytt spor i riktig rekkefølge i forhold til tid, og slett de to halve sporene. Nå har man kun ett helt spor. Lagre i fil i gpx format
Sportsim: Les inn gpx filen. Nå skal det kun være et helt spor
Fortsatt god påske  | |
| |
 Senior Medlem
Poster: 192
   
| Ok.mener det var dette jeg også gjorde, men da jeg overførte til Sportsim var det to spor igjen. Skal se mer på dette i morgen.
| |
| |
 Senior Medlem
Poster: 192
   
| Påskenøtt!!!
Kommer ikke noe videre med dette. Hvis noen ønsker å prøve seg ligger filen vedlagt.
Sorry! Sporet var litt for stort til å kunne legges med som vedlegg 
Editert av Bertram 15/4/2006 10:24
| |
| |
 Senior Medlem
Poster: 192
   
| Sporfilen er på 202kb, er det en metode å komprimere denne på slik at man kommer under 200kb? | |
| |
 Senior Top Team
Poster: 7541
    Lokasjon: © Navigate3D.no | Jeg har forstått det slik at sporet var satt sammen av flere spor og at tidssekvensen ble feil i deler av sporet. Sporpunktene må være sortert stigende på tid.
Hvis MapSource gdb databasen bli større enn 200 kb, slett unna noe som ev. ikke behøves i databasen, f.eks. de sporene som ble brukt til å bygge opp et nytt helt spor. Ønsker man å legge ut flere spor og kart data, og gdb fila blir større enn 200 kb, splitt i flere gdb filer.
Forum administrator kan ved behov øke maksimum størrelsen for vedlegg, gi beskjed. | |
|
Hopp til side : 1 Viser side 1 [25 meldinger per side] | | | |